sobota 11. února 2017

JISKRA V POPELU


JISKRA V POPELU
 • Série                   Jiskra v popelu
 • Žánr                   Romány,Sci-fi a fantasy
 • Vydáno              2016
 • Nakladatelství    Host
 • Počet stran         456
 • Překlad               Petra Johana Poncarová
 • Autor obálky      Lucie Zajíčková
 • Vazba                  pevná s přebalem✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴


Své tělo a krev zaslibte Impériu. 
Srdce si však ponechejte. 
Sirotek bojující za svou rodinu. 
Voják bojující za svobodu. 
Jiskra v popelu je epická fantasy odehrávající se v brutálním světě podobném Římské říši. 


✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴

Představte si starověký Řím, císaře, gladiátory, temné podsvětí a přesuňte ho do budoucnosti. Tak to je Jiskra v popelu a její Impérium. Říše velice podobná té římské.
Kde na jedné straně je mocný císař a jeho nohsledi a na straně druhé utlačovaný lid znamenající méně než otroci.

Laia je dívka z utlačovaného lidu tzv. Učenců. Celou rodinu jí Impérium vyvraždilo, zbyl jí jen bratr, kterého vězní pro zradu. Laia má je jeden cíl. Osvobodit bratra.
Elias je budoucí voják Impéria tzv. Maska a člen významné rodiny. Je však znechucen a nechce se dále podílet na těchto krutostech. Chce být svobodný.
Jejich cesty se zkříží a osudy propletou. Na jejich rozhodnutí může záviset budoucnost Impéria.

✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴

Abych řekla pravdu moc nevím jak své přetékající pocity nejlépe vyjádřit. 
Asi začnu obálkou. Ta je prostě dokonalá. No posuďte sami. Vlevo obálka originálu a vpravo ta naše česká. Často se to nestává, ale tentokrát je ta naše krásnější.


Ty jsi Jiskra v popelu. Budeš zapalovat a hořet. Pustošit a ničit. Nemůžeš to změnit. Nemůžeš to zastavit. 
Samotný příběh je epická fantasy, a když říkám epická, tak opravdu nečekejte žádnou dystopii a nebo mraky kouzel a nadpřirozených bytostí. Tady najdete jen písek, krutost a temnotu s jejími přízraky. Není to ale vůbec naškodu. Po maličko pomalejším začátku, kde mi všichni a všechno připadalo takové "mouchy snězte si mě" se  přesunete do napínavého, fascinujícího a krutého příběhu, který vás dokonale pohltí. Spoustu věcí nebudete vůbec očekávat a budete v napětí co na vás autorka v další kapitole zase vymyslela. Svižnosti a napínavosti napomáhá i styl jakým je  kniha napsaná z pohledu obou hlavních hrdinů. Jejich vyprávění se střídá vždy po kapitolách a někdy jste napnutí jak kšandy,když skončí kapitola v tom nejlepším a vy se přesunete do pohledu toho druhého.
 Konec je zakončen i nezakončen, prostě je tam jasně dáno, že je to první díl a vy se máte těšit na pokračování. Když jsem já dočetla, tak jsem měla chuť autorku uškrtit, proč je teď konec! Jak mám vydržet čekat na další díl!


„Na světě jsou jen dva druhy viny,“ řeknu tiše. „Jeden z nich je břemeno a ten druhý ti udává směr. Musíš dovolit, aby ti vina sloužila jako něco, co tě pohání. Aby ti připomínala, kým se chceš stát.“


Suma sumárum na tuhle fantasy jsem čekala hodně dlouho.Není to zas stejný příběh hodné víly a zlé víly, hodní upíři a zlí upíři. Tato je svým způsobem originální a jiná. Romantika nepřevládá nad hlavním příběhem a pozor zapomeňte i na tak oblíbený milenecký trojúhelník. Tady už je to čtyřúhelník 😁. Ne nebojte jen velmi velmi okrajově.
Knihu jsem si koupila na základě velmi dobrých recenzí a rozhodně nelituji a toužebně očekávám její pokračování.⭐⭐⭐⭐⭐4 komentáře:

 1. Skvělá recenze :) Knihu jsem četla a byla pro mě příjemným překvapením :) Už aby byl další díl :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky ,pro mě také a nemůžu se dočkat až bude pokračování.

   Vymazat
 2. Moc pěkná recenze :) Ach jo, asi si ji budu muset opravdu koupit :)

  OdpovědětVymazat